Blog > Komentarze do wpisu
Serwetki Betki i przykra niespodzianka

  Hardangerowe seretki Permin  podobały mi się od zawsze, ale to Betka wub.gif skłoniła mnie do  wykonania 10- 5702 White daisy spray.

White Daisy Spray

  Przyznać muszę, że wcale mnie nie namawiała, zapytała tylko jak się do niej zabrać, a ja już dobrowolnie i bez przymusu postanowiłam ją zrobić, obfotografować etapy jej powstawania i zamieścić opisy.

  Madziula wub.gif  obdarowała mnie kawałkami tkaniny DMC, bardzo sie ucieszyłam, bo moja robótkowa skarbonka przeżywa ostry kryzys, a białego materiału nie miałam w zapasie. Haftowałam na nim aniołki i wszystko było ok. Po dokładnym zmierzeniu okazało się, że serwetka też się zmieści, co prawda tak na wcisk, ale dam radę. Serwetkę zaczęłam haftować parę dni temu, tak wzorcowo, z fastrygami itp. żeby Beacie ułatwić hardangerowy start. Wyszyłam bloczkami hardangerowy element na jednym boku, przeszłam do drugiego i tu ta niespodzianka sad.gif  po odliczeniu na fastrydze odpowiedniej odległości od środka zabrakło mi miejsca. Nie mogłam zrozumieć dlaczego ????

  Zawsze liczę i mierzę kilka razy, powtarzam tę czyność po kilku dniach, bo oczywiście zdarzają się nagłe zaćmienia umysłu. Tkaninę DMC znam doskonale, najczęściej na niej właśnie haftuję. Jest bardzo regularna, 10 nitek = 1 cm , a 10 nitek x 10 nitek to zawsze jest kwadrat. Przejrzałam schemat raz jeszcze, przeliczyłam ilość bloczków na cm, zmierzyłam kawałek materiału- powinno być dobrze, a nie jest ! Zmierzyłam linijką przefastygowane nitki i oto efekt

różnica w splocie nitek

  Serwetka haftowana na tkaninie DMC powinna mieć wymiary ok. 37 x 37 cm, ta niewielka wydawałoby się, różnica w splocie daje nam wymiary ok. 37 x 41cm, nie będzie to już kwadrat.

  Nie wiem czy to jednorazowa wpadka DMC czy rzeczywiście jakość ich produktów spada, o czym niejednokrotnie słyszałam. Byłaby to wielka szkoda, lubiłam tę tkaninę, jej jakość i cena są dość atrakcyjne, ale nie da się już wykonać wielu wzorów hardangerowych na tak nierównym materiale.

Zwróćcie uwagę na ten problem planując zakup Unifilu / Etamine DMC !!!

Różnica dotyczy długości, w tym przypadku 1 cm = 9 nitek tkaniny, szerokość trzyma stary wymiar 1 cm = 10 nitek.

środa, 11 lutego 2009, krzysia-s

Polecane wpisy

  • Tkanina DMC- ciąg dalszy

    Ata dodała komentarz pod ostatnim moim wpisem na ten temat, ale żeby nie pozostał niezauważony, napiszę tutaj. Przedstawiciel DMC otrzymał nasz list, dla

  • DMC milczy

    Upłynął prawie miesiąc, jak dotąd cisza....... Ata ma jednak kontakt z jedną osobą z zarządu, która zaproponowała przysłanie gotowego haftu na tej felernej tka

  • List do przedstawiciela DMC w Polsce.

    Wczoraj wysłałam wspólnieprzygotowany list do DMC w sprawie pogorszenia jakości tkaniny Unifil/Etamine. List wysłałam tradycyjną pocztą, polecony, mampokwitowan

Komentarze
2011/09/23 23:34:49
Witam.
Na Twojego bloga trafiłam przypadkiem(w poszukiwaniu hardangerowych inspiracji)Jest wspaniały,a Twoje prace cieszą moje oczy.Sama też próbuję sił w tym hafcie.Niestety w mieście w którym mieszkam nie znam nikogo kto by się nim interesował,więc moja nauka polega na zasadzie prób i błędów.Oczarowała mnie serwetka White daisy spray. Czy mogłabym prosić o wzór na jej wykonanie?mój meil Patrycja 781@o2.pl.
Twoje prace są fantastyczne,postaram się śledzić tego bloga bo bardzo mnie cieszy:)))