sobota, 14 lutego 2009
Walentynkowe kartki

  Przed Walentynkami  broniłam się długo, podobnie jak przed własnoręcznym wykonywaniem kartek. Jest to jednak bardzo sympatyczne święto, a przygotowanie kartki na tę okazję to wielka przyjemność. 

  Najbardziej lubię kartki haftowane krzyżykami, są one jednak dość pracochłonne, dlatego kiedy już sama przycięłam pierwszy kartonik, wkleiłam haft, a efekt mnie zadowolił, postanowiłam spróbować i innych technik karteczkowych. Na szczegółne okazje i szczególnym osobom robię kartki xxx, ale ze zdziwieniem stwierdziałam, że wsród  walentynkowych nie mam takich.

  W tym roku do Walentynek się nie przygotowałam, dlatego wyciągnęłam z albumu kartki z lat ubiegłych, aby serduszkowy motyw pojawił się na moim blogu.

walentynkowe kartki

  Kartki zrobiłam różnymi metodami, górne to małe patchworki, potem hardangerowe serduszko i frywolitka. Pamiętam, że to była taka radosna działalność, zaraz po tym jak nauczyłam się trzymać czółenka, ale jest to też sposób na wykorzystanie końcówek nici. Bardzo lubię takie małe motywy.

  serca

  Jeszcze serca wykonane haftem matematycznym ( pick point, haft na kartonie ). Dopiero niedawno dałam się namówić na ten haft, ale to zupełnie inna historia.

  Mam nadzieję, że wszyscy dzisiejszy dzień zaliczymy do bardzo miłych, serduszka  będą nam towarzyszyć w każdej sytuacji.